Izrael még nem tudja, meddig marad és mihez kezd a földig rombolt Gázai övezettel
Izrael hosszabb katonai berendezkedésre készül a Gázai övezetben, hogy esélye se legyen az újraszerveződésre a Hamásznak, amelynek a szövetségesei is elfogytak.
Izrael hosszabb katonai berendezkedésre készül a Gázai övezetben, hogy esélye se legyen az újraszerveződésre a Hamásznak, amelynek a szövetségesei is elfogytak.
Eltemették Ariel Saront. Izrael tizenegyedik miniszterelnöke szombaton hunyt el.
Izrael budapesti nagykövetsége várja mindazokat, akik részvétüket szeretnék kifejezni a szombaton elhunyt egykori izraeli kormányfő, Ariel Saron halála miatt - közölte a külképviselet.
Véget ért Jeruzsálemben, a kneszet épülete előtt Ariel Saron, a nyolcévi kóma után szombaton elhunyt volt izraeli miniszterelnök hivatalos állami búcsúztató szertartása hétfő délelőtt.
Megérkeztek a külföldi delegációk Izraelbe Ariel Saron volt miniszterelnök temetésére hétfőn. Az országban a szertartás idejére a biztonsági intézkedéseket is fokozták. A magyar kormányt Fónagy János államtitkár képviseli.
Vasárnap izraeliek tízezrei vesznek végső búcsút Ariel Sarontól, a szombaton 85 éves korában elhunyt volt tábornoktól és politikustól Jeruzsálemben.
Ikerbálnák a parton, Rodman Koreában, tavasz a télben, áradás Nagy-Britannia partjainál a viharos szél kísérte esőzések miatt, utolsó útjára indult a ''Fekete Párduc'', különleges terepjáró a Tisza-tónál - képes összefoglalónk 2014. második hetéből. Ezen a héten jelent meg Angela Merkel először a nyilvánosság előtt a "Napkeleti bölcsek" jótékonysági rendezvényen svájci síbalesete óta.
Elhunyt Izrael egykori kormányfője, aki 2006 januári agyvérzése óta kómában volt. A harcos - ezt a címet adta egykor önéletrajzi könyvének az 1928-ban született Saron, aki már 14 évesen fegyvert fogott, hogy nem sokkal később már legendás parancsnokként tekintsenek rá. Ott volt Izrael mindegyik nagy háborújában, majd a hetvenes évektől politikusként folytatta ténykedését. Rövid idő alatt lett itt is megkerülhetetlen, vált hőssé népe szemében, és hóhérrá az arabokéban. Nevéhez kötődik ugyanis az az 1982-es dél-libanoni offenzíva, amelynek nyomán a helyi keresztény milíciák több ezer palesztin civilt mészároltak le két menekülttáborban. Saron ekkor megbukott, de sosem tűnt el. Sőt, a második intifáda utána (amelynek kitöréséhez a jeruzsálemi Templom-hegyen tett látogatásával sokak szerint maga is hozzájárult), 2001-ben ő lett Izrael kormányfője. Ám nevéhez kötődik az is, hogy áldását adta a palesztin állam létrejöttét vázoló tervre, 2005-ben Izrael kivonult a Gázai övezetből.
Meghalt Ariel Saron, Izrael nyolc éve kómában fekvő, volt miniszterelnöke - közölte az izraeli katonai rádió szombaton, a 85 évesen elhunyt volt politikus hozzátartozóira hivatkozva. Egyszerre gyűlölték és csodálták, katonai és politikai megítélése pedig ma is heves vitákat vált ki. Egy valami azonban vitathatatlan: Ariel Saron mozgalmas életében mindent annak vetett alá, hogy a lehető legnagyobb mértékben garantálja a zsidó állam biztonságát. Akár kiskatonaként vagy tábornokként, miniszterként vagy kormányfőként, karrierjének fontosabb döntéseivel alapvetően meghatározta Izrael történetének alakulását.
Jelentős agyi tevékenységet észleltek egy minapi MRI-vizsgálat során a hét éve kómában fekvő Ariel Saron volt izraeli kormányfőnél - közölték vasárnap izraeli idegspecialisták.